Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

    Hej Wszystkim!
    Mam takiego Superba II FL 2.0 TDI CFGB 170KM DSG 6 BIEGÓW tzw. "mokra" symbol DQ250 (PPX), produkcja 2014r, kolor LF7Y-F6F6.
    Dane do sprawdzania gdzie tam sobie kto życzy:
    Wersja Ambition z "dodatkami"
    1 rej. 15.10.2014
    nr rej. KOL 05329
    VIN: TMBNF73T8F9024876
    OC do 29.04.2024,
    Przegląd techniczny na SKP: do 14.10.2024
    Historia auta:
    Przebieg ponad 345kkm
    Kupiona przy 185kkm, 30 kwietnia kończy się 5 lat jak ją mamy, kupiona "po sąsiedzku" od firmy usługowej SFG Glass na ul. K. Wielkiego w Olkuszu, która wzięła z salonu polskiego w leasing, potem go wykupiła i następnie sprzedała nam. Auto kupione przez moją Żonę/na nią ubezpieczone (w Olkuszu niższe składki niż w Krakowie) ale tylko ja jeżdżę od zakupu. Nie przerejestrowane na Żonę bo nie było wtedy z obowiązku itp. (czyli w CEPIK widnieje w/w firma).
    Będę mieć przy sobie faktury do większości z poniższych napraw/ wymian m.in rozrządów, hamulców, termostatów, opon, dwumasy:
    342 951 km - wymiana tarcz i klocków Przód Bosch, zacisk PT, 2 linki ham. termostat główny, olej (Valvoline 5w30 SYNPOWER XL-III) + 4 filtry
    337 718 km - wymiana rozrządy pompy i termostatu DSG
    326 200 km - olej silnikowy (PMO Extreme 5w30 prawdziwy syntetyk na bazie PAO) + filtr Bosch
    326 000 km - Mechanizm wycieraczek przód - zamiennik BLIC
    322 400 km - 2 jarzniki ksenonowe D3S - Ori VW (wymieniłem oba naraz aby świeciły tak samo)
    318 610 km - (czerwiec 2023) - olej Febi w DSG+filtr (zmieniałem co~ 50-60kkm)
    305 730 km (27 grudnia 2022) - nowe opony zimowe Dębica Frigo HP2 225/45/17
    Dawniej: 2 piasty przód 1 tył, zacisk kam LT, linki ham.l akumulator Varta, grudzień 2021.; chłodnica klimy, jakieś łączniki stab. tuleje wahacza itp.
    Przy 185kkm (maj 2019) (po zakupie auta) - koło dwumasowe i rozrząd z pompą cieczy chłodzącej.
    Mam też wyciąg z cyfrowej ks. serwisowej ASO - od nowości do 2017.02. (do wglądu - można sobie samemu zamówić od ludzi na grupach taki wyciąg za ~80zł)

    Wyposażenie:
    - Bi-Ksenony skrętne (AFS)+LED+p.mgielne halogenowe z doświetl. zakrętów; tylne lampy z LED;
    - klimatyzacja automat. 2-strefowa;
    - 5 poduszek i 2 podwójne kurtyny;
    - multifunkcyjna kierownica 3-ramienna skórzana z łopatkami DSG;
    - komp.pokład. MFA sterowany z kierownicy;
    - funkcje Coming/Leaving Home i szereg innych;
    - podgrzewana szyby przód! i tył;
    - czujniki zmierzchu i deszczu;
    - podgrzewane fotele przód;
    - elektrycznie podgrzewane/regul./składane/podświetlane lusterka;
    - czujniki parkowania przód i tył;
    - oryg. podświetl. LED 4 klamek wewn.;
    - chłodzony i podświetlany duży schowek przed pasażerem;
    - chłodzony i podświetlany schowek w podłokietniku przednim;
    - radio/navi Amundsen+ BT/CD/SD/AUX;
    - elektryczne siłowniki bagażnika;
    - tempomat;
    - Start/Stop (wyłączany);
    - system pomiaru ciśnienia w oponach - TPMS;
    - ESP, ASR, ABS;
    - przycisk Start/Stop (zawsze wyłączam po uruchomieniu silnika)
    - aluminiowe relingi;
    - przyciemniane szyby tylne boczne i tylna;
    - koło pełnowymiarowe, podnośnik, klucz, hak, gaśnica, trójkąt, apteczka;
    - oryg. gumowa mata i lampka w bagażniku;
    - parasolka;
    - 16 kieszeni/schowków.

    Auto ma swój wiek i jakość Skody i przebieg więc nie jest ideałem.
    Typowe uszkodzenia w tym modelu:
    - rolka lewa kierownicy - ale działa (nie zaryzykuję demontażu kierownicy i ew uszkodzeń np taśmy do kierownicy),
    - żeberko lewej żaluzji od środkowego nawiewu (naprawa/kupić używkę i wymienić/zostawić),
    - schodzenie chromu z przycisku dźwigni zm. biegów i z ramki wokoło (kupiłem już przycisk ori w ASO ~55zł - tylko wymiana)
    - lewa żarówka w lamce oświelenia kabiny przód nie zaświeca się ale po naciśniećiu przycisku zaświeca się (wg internetów - jakaś przerwa ścieżki drukowanej w środku do naprawy przez człowieka z lutownicą).
    - korozja punktowa: na masce pod logo, na narożniku nad lampą lewy tył + ukruszenie lampy na dole, nadkole lewy tył, na klapie:w miejscu lampki tablicy oświetlenia + 2 malutkie punkty,
    - tylny zderzak też ma ślady otarć (ktoś to zrobił na parkingu i się nie przyznał),

    Można to zrobić (trzeba mieć czas, części, ew. narzędzia do demontażu, chęci i cierpliwość). Da się z tym żyć, ew. ktoś poszuka na necie części używane i powymienia. Zostawiam to nowemu właścicielowi.

    Szkodowość za mojej kadencji (za 1 właściciela - nic mi nie wiadomo/nie mówił ale nie ręczę za niego):Przy ~308500 km w styczniu 2023 r wioząc Córkę na 100-dniówkę wpadłem w dziurę na drodze gminnej, przeciąłem oponę. Po telu do Assisance i jeździe na lawecie na parking "mojego" warszatu w Olkuszu (nikt - 4 osoby przygodne + laweciarz nie dały rady okręcić 1 śruby). Rano zamówiono identyczną oponę założono i autem pojechałem do pracy. Ale niezbyt prosto jechało więc zgłosiłem szkodę. Po wizycie likwidatora który stwierdził uszkodzenie: opony (miałem ją w bagażniku), alufelgi, pęknięcia okładziny na zderzaku (powstało w dniu słynnych wyborów Dudy w 2020r.) nie połasiliśmy się na śmieszny kosztorys likwidatora TU na ~2930zł (mam go do wglądu) w porównaniu z finalnym kosztem wynoszącym ~7800zł. Finalnie - wszystko co zakwalifikowano do naprawy czyli: alufelga, okładzina zderzaka, nadkole i zbiornik płynu + geometria: było zrobione bezgotówkowo z AC w ASO Interauto Skoda Kraków, ul. Kocmyrzowska 1. Kosztorys ponaprawczy - mam (można zweryfikować w w/w ASO - zakładam, że musiałbym być).

    Auto stoi do obejrzenia Olkusz (tam mieszkam).
    Cena dla OCP: 35500 zł
    Jeśli ktoś będzie zainteresowany "rzucić okiem" to zapraszam do kontaktu.
    Link do ogłoszenia: sprzedajemy.pl/prywatny-superb-170km-dsg-2014-polsalon-olkusz-4-6bea9f-nr69415159
    Zdjęcia filmy SIIFL - opis foto filmy – Dysk Google

    A powód sprzedaży??? Kupiłem S3FL (czyli 11 Kura w życiu) i S2FL stoi i czeka na nowego właściciela...​

    zapraszam
    tel. 726-030-326 [email protected]
    Jurek

    S2FL.jpg
    Ostatnio edytowany przez orzel720; 78.
    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X